JAK EMS TRÉNINK PROBÍHÁ

Kdo ještě nezkusil, není nic snadnějšího, než přijít na první trénink zdarma. Je to úplně jiný trénink, než znáte z posilovny, případně z nějakého skupinového cvičení.

Po zaparkování přímo před vchodem to do našeho mikrostudia máte už opravdu jen několik málo kroků. A ani od MHD to k nám není nikterak daleko.
Mít sebou nic nemusíte, o vše se totiž postaráme my. Maximálně tenisky, ale časem stejně zjistíte, že je to lepší naboso, nebo je jednou doma zapomenete a již nebudete chtít jinak. Takže si klidně můžete na trénink odskočit kdykoliv máte chuť.

Příprava před tréninkem
Naše mikrostudio se skládá ze tří místností: cvičební, šatny a sociálního zázemí. Přivítá vás v něm trenér, který se hned postará o váš pitný režim. Pokud jdete na první trénink, vyplníte spolu svou tréninkovou kartu. Během krátkého dotazníku budete odpovídat na otázky týkající se vašeho zdravotního stavu (cvičit nemůžete s kardiostimulátorem a v těhotenství), kondice a cíle vašich tréninků. Pokud si nejste jisti, zda případně můžete trénink absolvovat, poraďte se klidně se svým praktickým lékařem. Budete-li chtít sledovat svůj progres i podle hmatatelných výsledků, je možno se zvážit, včetně množství tuku a svalové hmoty v těle. Pokud se třeba ostýcháte, změřte se doma centimetrem v pase, přes boky, stehna, hrudník a obvod paže, případně pozorujte podle oblečení. Klidně se vyfoťte. Neboť samotná váha není to nejdůležitější. Poté s trenérem vyberete vhodnou velikost originálního a speciálního tréninkového oblečení a jdete se do šatny do něj převléci. O ručníkový servis je rovněž postaráno, jednak během vašeho tréninku, tak rovněž pro sprchu po tréninku. Poté už ve cvičební místnosti vybíráte s trenérem velikost speciální vesty, pásků na ruce a nohy a pásu na hýždě, všude jsou elektrody, které je potřeba navlhčit. Vše „oblečete“ a jste připraveni k samotnému tréninku. Pokud jste na druhém a dalším tréninku, odpadá dotazník a výběr oblečení a vše se odehrává během několika málo minut. Následuje trénink. Jste seznámeni se základním postojem a s formou komunikace mezi vámi a trenérem během cvičení.

První trénink
První trénink má dvě části. Tou první je seznámení se s impulsy, které jsou postupně přidávány do celého těla. Nemusíte se bát, že by vás to bolelo, neboť sílu impulsů si řídíte sami. A tou druhou je již pak samotný trénink. Při každém dalším tréninku už takhle pracně sílu impulsů nenastavujete, neboť nastavení je uloženo na vaší osobní čipovou tréninkovou kartu a při každém dalším tréninku je intenzita již během několika impulsů nastavena trenérem do celého těla najednou. Ale i tak je stále možno volit i jednotlivě intenzitu vyšší, ale samozřejmě i nižší.

Druhý a další trénink
Druhý a každý další trénink je vždy o jedné části, která trvá pouhých 20 minut a uteče tak rychle, že první věta, kterou po tréninku vyslovíte bude: „to už je konec“? U tréninku děláte pouze základní cviky, kdy tím nejjednodušším je pouhé zpevňování těla. Dále je možno dřepy, výpady a podobně a používají se pomůcky jako například gumy nebo overball.

Nemusíte se ničeho bát. Tím, že je trénink naprosto individuální, čili probíhá vždy ve složení pouze vy a trenér je plně přizpůsoben vašim schopnostem a možnostem.

Po tréninku
Po tréninku máte možnost si dát osvěžující sprchu a vychutnat proteinový nápoj pro doplnění energie. Domluvíme si termín dalšího tréninku, neboť pravidelnost je k dosažení vašeho cíle ta nejdůležitější a vy odcházíte.

Čas, který v našem mikrostudiu strávíte, je maximálně 45 minut (první trénink možná chvilku déle).

Co vás nejvíce zajímá

Proč trvá trénink jen 20 minut?
Elektrická stimulace svalů je mnohem účinnější než tradiční cvičení. Díky lepšímu rozložení a větší hloubce zatížení svalů dosahuje výsledků za mnohem kratší dobu.