Co je EMS trénink

Elektro Myo Stimulace (EMS) = elektrická stimalce svalů je pojem, který se několik desetiletí používá v medicíně v rehabilitaci a rekonvalescenci. Pomocí slabých, ale velmi častých elektrických impulzů jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje přirozeně tělo. Jen daleko častěji, než jsme schopni dokázat vůlí. Touto aktivací dochází buď k uvolnění zatuhlých svalů nebo k jejich posílení.

Při elektroléčbě se svaly stimulují lokálně, většinou pouze jeden sval. Kdyby se takto mělo aktivovat celé tělo, trvalo by to několik hodin.
Image
Za 20 minut natrénujete 95 % svalů

Za 20 minut natrénujete 95 % svalů

Efektivita nespočívá jen v zapojení skutečně celého těla najednou, ale i na množství svalových stahů, zpevnění a uvolnění, a tím pádem jejich aktivaci a posílení v čase. Vůlí dokážeme poslat signál svalům, aby se zpevnily, přibližně jednou za sekundu. S pomocí EMS to tělo zvládne 85x za sekundu. Svaly takto procvičíme velice rychle a efektivně a zároveň dostatečně intenzivně, aby "trénink" nastartoval procesy v těle, které vedou k jeho celkovému zpevnění, svalové vyrovnanosti a zvýšené spotřebě energie.
EMS také jako zintenzivnění kondičního a specifického tréninku

EMS také jako zintenzivnění kondičního a specifického tréninku

EMS využijete nejen jako silový trénink. Pokud budete chtít kvalitně procvičit celé tělo v posilovně, budete muset přijít 4 - 5x týdně a pracovat nejen ve velkých svalových skupinách, které "jsou vidět", ale věnovat se i jemným svalům, které drží tělo ve správných polohách a jsou neméně důležité, ale často opomíjené. Aby byla aktivace svalů dostatečná, vezmete do ruky těžkou činku a uděláte s ní 8 opakování, a to celé ve 3 sériích. Celkem 24 sviků, 24 svalových kontrakcí s obrovskou zátěží. A potom další cviky, další svaly, další činky, stroje, pomůcky.
Při EMS tréninku, který je rozdělen na 4 sekundy záběru a 4 sekundy uvolnění, probíhá každou sekundu 85 svalových kontrakcí.
Ve 20 minutovém tréninku jsme tedy 10 minut ve zpevnění a 10 minut v uvolnění. Kolik to bude svalových kontrakcí celkem? 51 tisíc! Ač to nebude na první pohled patrné, je tělo zatíženo tak, jako by najednou odcvičilo 2 hodiny 4 - 5x v posilovně. K celkovému vyrovnání (regeneraci) organismu pak dojde až po 6 až 7 dnech. A po celou tu dobu funguje tělo ve zvýšeném energetickém režimu.

Co vás nejvíce zajímá

Proč trvá trénink jen 20 minut?
Elektrická stimulace svalů je mnohem účinnější než tradiční cvičení. Díky lepšímu rozložení a větší hloubce zatížení svalů dosahuje výsledků za mnohem kratší dobu.